Warsztaty skleroterapii guzków krwawniczych

9 grudnia zorganizowaliśmy ostatnie już w 2023 r. szkolenie z teorii i praktyki skleroterapii guzków krwawniczych. Gratulujemy uczestniczącym w nim lekarzom, a zwłaszcza decyzji o wprowadzeniu tej małoinwazyjnej procedury medycznej do swojego zawodowego portfolio. Dziękujemy też prowadzącemu – dr. A. Skowrońskiemu za poświęcony czas i podzielenie się swoim ogromnym doświadczeniem w leczeniu hemoroidów za pomocą obliteracji. Skleroterapia wykonywana pod kontrolą kamery wideo (wideorektoskop BOB) daje gwarancję komfortu i bezpieczeństwa zabiegu zarówno lekarzowi jak i pacjentowi. Zapraszamy chętnych chirurgów i proktologów pragnących rozpocząć praktykę skleroterapii do skorzystania z naszych kursów. Najbliższy odbędzie się w I kw. 2024 r. Zgłoszenia można przesyłać na adres: medycyna@bobts.pl.

23 września 2023 r. kolejna grupa lekarzy nabyła praktyczne umiejętności wykorzystania wideorektoskopu – anoskopu BOB w leczenia hemoroidów metodą skleroterapii. Warto pamiętać, że jest to jedna z najstarszych i najskuteczniejszym małoinwazyjnych metod leczenia guzków krwawniczych. Dziękujemy dr. Skowrońskiemu z kliniki PZU Zdrowie / Artimed w Kielcach za przeprowadzenie kursu.

17 czerwca 2023 r. w Kielcach miała miejsce ostatnia przed wakacjami edycja warsztatów skleroterapii. Nowi lekarze nabyli praktyczną umiejętność wykonywania tego małoinwazyjnego zabiegu leczenia guzków krwawniczych przy użyciu wideorektoskopu BOB. Gratulujemy uczestnikom kursu a prowadzącemu – dr. Adamowi Skowrońskiemu dziękujemy za przeprowadzenie zajęć i przygotowanie pacjentów.