Opis leczenia nieoperacyjnego hemoroidów

(wyciąg ze strony gabinetu lekarskiego, pracującego na sprzęcie BOB TŚ)

Hemoroidy/guzki krwawnicze/zwane również żylakami odbytu, są chorobą cywilizacyjną i mogą dokuczać każdemu. Zwykle cierpi na to schorzenie około połowa Polaków po 50 roku życia.Ponieważ hemoroidy powstają w intymnej części ciała, jest to choroba wstydliwa co powoduje,że najczęściej pacjenci zgłaszają się do lekarza zbyt późno,kiedy jedynym sposobem leczenia jest leczenie operacyjne.Leczenie operacyjne wymaga hospitalizacji,znieczulenia,wiąże się z dyskomfortem i długotrwałym bólem pooperacyjnym,mogą również wystąpić poważne powikłania. Inną alternatywną metodą leczenia jest metoda Barrona.

Skleroterapia to metoda małoinwazyjna, nie wymaga pobytu w szpitalu i znieczulenia, trwa kilka minut i nie odrywa pacjenta od jego codziennych zajęć.
Skuteczność metody jest wysoka i wynosi ok.90%.

Jedynym przeciwwskazaniem do zabiegu jest stan zapalny okolicy odbytu i odbytnicy oraz przyjmowanie doustnych koagulantów.

OD NAS:

Rewelacyjna metoda leczenia choroby hemoroidalnej, polegająca na precyzyjnym ostrzykiwaniu zmian chorobowych wewnątrz odbytu 3% roztworem aethosklerolu. Metoda może być stosowana wyłącznie pod kontrolą wzroku – nie da się ostrzyknąć chorego miejsca „na ślepo” po wyjęciu kamery i włożeniu strzykawki. Ryzyko perforacji jest zbyt duże.
Dzięki produkowanym przez nas videoanoskopom i rektoskopom lekarz w trakcie zabiegu dysponuje obrazem pola operacyjnego na monitorze medycznym. Każdy ruch jest pod kontrolą i zabieg z ryzykownego staje się bezpieczny.

BOB TŚ wytwarza urządzenia do diagnostyki i leczenia chorób odbytu, opatentowane przez naszą firmę.

Dzięki naszemu sprzętowi metodę tę stosuje od trzech lat w Polsce już kilkadziesiąt gabinetów.

Dane części z nich znajdą Państwo na naszej stronie (Skleroterapia Gabinety).
Zapraszamy – zwłaszcza cierpiących pacjentów – do kontaktu z pracującymi na naszym sprzęcie Gabinetami.
Zapewniają one skuteczne leczenie przez poddanie się prostemu, bezbolesnemu zabiegowi skleroterapii w warunkach ambulatoryjnych, o czasie trwania nie przekraczającym 30 min. Bez powikłań, wymuszonej operacją bezczynności i w ponad 90% skuteczną (jesteśmy w posiadaniu danych potwierdzających, że metodą skleroterapii leczone były skutecznie (choć wymagało to kilku wizyt) nawet zmiany chorobowe III stopnia.

Czytaj:

Film z zabiegu:

Film z zabiegu:

Film z zabiegu: